Aktualności ˇ Galeria zdjęćCzwartek, Wrzesień 24, 2020
Logo
Nawigacja
Aktualności
O nas
Kontakt
Imprezy
Nasze wydawnictwa
Galeria zdjęć
Ciekawostki z regionu
Zamówienia
Ogłoszenia
Rady praktyczne
Forum

Wycieczki dla seniorów i osób niepełnosprawnych
Wydawnictwo JP

Wydawnictwo JP
Poznaj Kielce dotykiem

Ścieżka turystyczna po Kielcach dla osób niepełnosprawnych
Pole biwakowe w Chęcinach

Pole biwakowe pod zamkiem 604 214 778
name
Polecamy
Kopalnie miedzianogórskie

POLECAMY Kopalnie miedzianogórskie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
O nas
ZARZĄD STOWARZYSZENIA

Prezes - Ryszard Garus
v-ce Prezes - Krzysztof Zawada
v-ce Prezes- Jacek Skrzypczak
sekretarz - Edyta Jarząbek
skarbnik - Jadwiga Sowa
członek Zarządu - Jerzy Kowalczyk
członek Zarządu - Zbigniew Gątek
członek Zarządu - Zbigniew Tyczyński
członek Zarządu - Leszek Żmijewski
Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący - Krzysztof Berent
członek - Grażyna Placek
członek- Włodzimierz Szczałuba

Administrator strony internetowej - Paweł Król

Statut Stowarzyszenia >>>>

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Cele naszego Stowarzyszenia zawarte są w Statucie. Są one różnorodne i jest ich wiele. Wiemy, że wszystkich w krótkim czasie nie da się zrealizować. Jednak by nie zmieniać ciągle statutu co jest praco- i czasochłonne założyliśmy je sobie w szerszym wymiarze.

W pierwszym roku chcemy sprawdzić swoje możliwości działania. Jednocześnie jest to okres „stażowy”, gdyż organizatorzy konkursów dla organizacji i stowarzyszeń pozarządowych wymagają rocznego bilansu i sprawozdania z działalności. Dlatego też w obecnym 2008 roku prowadzimy działalność głównie wśród członków i sympatyków Stowarzyszenia. Dla chętnych organizowane są comiesięczne wycieczki piesze, a w okresie maj – wrzesień także wyprawy rowerowe. W trakcie ich trwania chcemy dogłębnie poznać pod względem krajoznawczym wycinek terenu przez który prowadzą trasy.

Jesteśmy także otwarci na organizację wspólnych imprez krajoznawczo-turystyczno-rekreacyjnych z instytucjami, organizacjami, szkołami, itp. Możemy pomóc w ułożeniu programu, poprowadzić trasy, przygotować regulaminy, zorganizować wycieczkę. Oddajemy do dyspozycji doświadczoną kadrę krajoznawców i organizatorów imprez. Nadmieniamy, że w naszych szeregach są znani przewodnicy, przodownicy turystyki kwalifikowanej (pieszej, górskiej, narciarskiej, rowerowej, kajakowej) i instruktorzy rekreacji. Dodatkowym atutem są członkowie Stowarzyszenia pochodzący z różnych rejonów naszego województwa, którzy będąc pasjonatami swoich „małych ojczyzn” doskonale potrafią je Państwu zaprezentować.

Wśród naszych członków jest kilkunastu autorów przewodników turystycznych i opracowań krajoznawczych po naszym województwie. W oparciu o współpracę ze znaną z regionalnych wydawnictw Agencję „JP” Kielce (użyczyła nam ona swego lokalu) możemy podjąć się opracowania przewodników, map i innych wydawnictw, zarówno nisko- jak i wielonakładowych. Jesteśmy w stanie zapewnić pełną ofertę wydawniczą - od projektu, napisania tekstów, dostarczenia zdjęć, po druk. Przy ciekawych Państwa pracach jesteśmy gotowi wesprzeć je finansowo. Nie bez znaczenia jest możliwość szerokiej dystrybucji tych publikacji na terenie południowej Polski. O doświadczeniu w tym zakresie naszych członków świadczą wydawnictwa opracowane przez nich dla Lokalnych Grup Działania.

Wykonaliśmy dla nich mapy: „Dorzecze Bobrzy”, „Ziemia Daleszycko-Rakowska”, „Gmina Brody”; książki: „Kopalnie Miedzianogórskie”, i „Monografię etnograficzno-historyczną gminy Masłów”; foldery po gminach: Nowa Słupia i Włoszczowa.

W tym roku wydamy własnym sumptem minimum dwie pozycje książkowe – okazały wybór wierszy o znanych i zasłużonych postaciach regionu świętokrzyskiego oraz z okazji 90-lecia odzyskania niepodległości spisywane na bieżąco wspomnienia kieleckiego harcerza – uczestnika wojny 1920 r. W maju br. wydaliśmy folder o kościele św. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach. Swą pomocą możemy także służyć przy projektowaniu i wyznakowaniu szlaków turystycznych. Członkowie Stowarzyszenia mają w tej dziedzinie kilkudziesięcioletnie doświadczenie. W ciągu dwóch ostatnich lat zaprojektowali (jeszcze jako osoby fizyczne) dwa najdłuższe szlaki rowerowe w województwie: architektury obronnej o dł. 500,5 km i po miejscach związanych z sanktuariami i otoczonymi kultem religijnym obrazami, o dł. 575 km i wykonali na nich większość prac znakarskich. W 2007 r. byliśmy projektantami i wykonawcami szlaków rowerowych, wyprowadzających ze ścieżek rowerowych w Kielcach do gmin: Chęciny, Miedziana Góra, Piekoszów i Sitkówka-Nowiny.

Zapraszamy do współpracy. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje, zarówno wydawnicze jak też organizacji imprez i wycieczek o poszerzonym programie krajoznawczym.

Copyright © 2007

2096490 Unikalnych wizyt
Informacja o cookies - WAŻNE !!!